Zmajstruj si sám.

Zmajstruj-si-sám-Hodiny.

Zmajstruj si sám.

Oprav si sám hodiny.

Ste Kutil ? Alebo máte doma pokazené hodiny na stenu? Ak áno a viete si opraviť alebo chcete si opraviť hodiny na stenu sami, tak ste tu správne. V tomto článku sa dozviete ako si opraviť alebo vymeniť strojček v hodinách. Na našej stránke si nájdete príslušenstvo na opravu Hodín na stenu nielen ručičky na hodiny, ale aj strojčeky do hodín a veľa ďalších náhradných súčiastok alebo náradia na opravu. https://www.hodinarik.sk/kategoria-produktu/zmajstruj-si-sam/ ….

TAK poďme na to .

Prvý krok snažte sa zistiť v čom môže byť problém, hodiny nejdú čo mňa ako prvé napadne skontrolujem batériu či nie je vybitá, skontrolujem kontakty na strojčeku či nie sú zaoxidovane alebo uvoľnené . Vidím, že je tam oxidácia snažím sa kontakty očistiť . Ak je všetko OK tak pokračujem k výmene batérie. Hodiny nabehli, tak máte problém vyriešený.

Hodiny stále nejdú !!! Skontrolujem či náhodou nie sú ručičky na hodinách vysunuté. Áno sú vysunuté, tak potom jemným tlakom po obvode ručičiek sa snažím ich natlačiť na osku hriadele a potom čakám, či sa ručička Minútová pohla. Ak áno, jemným pohybom zvesím ručičky dole a snažím sa dať Hodinovú ručičku presne na 12-ku a jemným pohybom ručičku natlačím na hriadeľ, tak isto postupujem aj s Minútovou ručičkou. Pomohlo to? Tak mám opravené hodiny.

Hodiny stále nejdú? Tak teraz nastáva čas na výmenu strojčeka v hodinách. Vyberieme starý strojček podľa toho aký je to tip strojčeka snažíme sa pozháňať rovnaký strojček. Postup poskladania strojčeka je rovnaký ako rozobratia, ale postupujeme v opačnom poradí. PS: Nezabudnite nahodiť správne Hodinovú a aj Minútovú ručičku a do nového strojčeka musí ísť aj nová batéria odporúčam Panasonic Pro Power alebo inú alkalickú batériu. Lacné batérie tam nedávajte! Denne vám to môže spôsobiť meškanie až cca 5 min. Tak a máme hodiny opravené. A čo ak si neviem kúpiť rovnaký strojček do hodín? Nie je nič jednoduchšie, stačí ísť na našu stránku https://www.hodinarik.sk/kategoria-produktu/zmajstruj-si-sam/ a vybrať si strojček, ktorý mi tam pasuje .