Podľa čoho si vybrať Hodinky ? 

Hodinky pre ženu

Podľa čoho si vybrať Hodinky ? 

  Hodinky pre Dámu. 

Rozhodne nebudeme klamať, ak si na rovinu povieme, že u žien zohráva rolu predovšetkým vzhľad, štýl či dizajn. Netreba však konať impulzívne. Často hodinky vnímame ako módny doplnok, respektíve ako ozdobu, ktorá ladí k náušniciam, náramkom alebo iným šperkom. Áno, hodinky sú vašou súčasťou a ozdobou vašej osobnosti. Vyberajte ich teda precízne.

Klasika nikdy neomrzí.

Či si kupujete svoje prvé hodinky alebo máte vo svojej zbierke niekoľko kúskov, určite tam nechýba klasická kombinácia elegancie a extravagancie. Takéto kúsky ponúka množstvo značiek. Medzi nimi aj také mená ako Armani, JVD, Calvin Klein alebo obľúbené Burberry. Pri dámach sa to možno nepatrí, no podľa veku by sme hodinky mohli vyberať takisto. Ak ide o dámu v rokoch, Armani budú na pomyslenom vrchole. Naopak pre mladú dravú ženu sú hodinky britskej výroby Burberry skvelou možnosťou. Všeobecne však u každého výrobcu nájdete strednú cestu, ktorá nikdy neurazí.

Vyberajte podľa štýlu.

A ste manažérka, ktorá prevažne nosí kostým, vhodným doplnkom budú elegantné dámske hodinky,  ktoré budú reprezentovať vašu osobnosť a doplnia vaše postavenie. JVD, Michael Kros či Burberry alebo Tommy Hilfiger sú zaručeným úspechom. Ak ste žena v domácnosti a mamička na plný úväzok, chybu neurobíte ani značkami ako Calvin Klein, DKNY alebo Guess. Ak sa bavíme o tých najmladších ročníkoch a rozhodujete sa pre svoje prvé hodinky, existuje množstvo možností, ktorými nešliapnete vedľa. Guess, Fossil, Citizen a iné značky, ktoré ponúknu kombináciu klasiky a prirodzenej elegancie.

Šperk alebo samotné hodinky.

Dostávame sa k spomínanému dizajnu. Tu sa baviť o značkách je pomerne povrchné, keďže každá značka vám dokáže ponúknuť luxus v kombinácii s účelom praktického použitia hodiniek. Ak teda chcete, aby vaše hodinky vaše zápästie zdobili ako módny doplnok a vytvárali dojem šperku či náramku, rozhodne siahnite po niečom lesklom. Neuškodia možno nejaké kryštály, pozlátenia alebo drobné a cenné kamienky.

Pokiaľ sa ale bavíme o konkrétnom účele hodiniek, musíte mať jasno. Hodinky nosím denne, do práce, doma alebo na špeciálne príležitosti. Čo majú hodinky vydržať? Akému prostrediu ich vystavujem? Na aký účel ich používam? Ak vám teda ide o účelovosť, niektoré dizajnové kúsky nie je vhodné vystavovať nepriaznivým podmienkam. Úlohu určite zohrá aj cena. Tú si samozrejme musíte stanoviť ešte predtým, ako sa rozhodnete hodinky selektovať.

Sledujte trendy.

 

Platí pravidlo, že hodinky musí byť vidieť. Niektoré roky vítajú „comeback“ zlatých či strieborných farieb. Iné roky je to zase príchod farieb, vzorov alebo minimalistických kreácií. Takisto veľkosť ciferníka je podstatná. Sledujte teda, aké trendy sa nosia.